Strona główna / Aktualności

Wyróżnienie w plebiscycie

Opublikowano: 08.10.2019, 15:47

Sędzia Marzena Korzonek, Prezes Sądu otrzymała wyróżnienie w plebiscycie „Obywatelski Sędzia Roku 2019” za włączenie sądu w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz cykl darmowych wykładów dla mieszkańców w miejskiej bibliotece pt. „Mam prawo do…” oraz za wyjątkowe zaangażowanie i sukcesy w budowaniu mostów między sądem a obywatelami. Ogłoszenie wyników odbyło się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie w dniu 28.09.2019 roku podczas Konferencji „Obywatelski Monitoring Sądów 2019”. Główną nagrodę otrzymała sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda – prezes Fundacji Edukacji Prawnej „Iustitia” za inicjatywę i organizację w całej Polsce „Dnia Edukacji Prawnej”.


Plebiscyt organizowany jest od 2015 roku przez Fundację Court Watch Polska, która zajmuje się monitorowaniem pracy sądów przez zwykłych obywateli, którzy biorą udział w rozprawach jako obserwatorzy. W plebiscycie nagradzane są pozytywne wzorce sędziów, którzy w szczególny sposób wyróżniają się godną podziwu prospołeczną postawą oraz działaniami wzmacniającymi zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości, wykraczającymi poza działalność orzeczniczą. Nie mniej istotnym elementem jest również zaangażowanie kandydatów w działania mające na celu zwiększenie wrażliwości całego środowiska sędziowskiego na potrzeby obywateli.


W kapitule plebiscytu zasiadali przedstawiciele fundacji, laureaci poprzednich edycji plebiscytu, przedstawiciele stowarzyszeń sędziowskich, organizacji pozarządowych oraz innych zawodów prawniczych, a także z-ca redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita. Gościem honorowym konferencji była amerykańska sędzia Angela McCormick Bisie, która została już trzykrotnie wybrana w wyborach powszechnych i orzeka w sądzie okręgowym w Louisville, stolicy stanu Kentucky.

 

 www.courtwatch.pl

Pokaż metryczkę  tego dokumentu drukuj  
Wiadomość oglądana razy: 366
Opublikował: Grzegorz Huk
Publikacja dnia: 08.10.2019, 15:47
 
Ukryj metryczkę  tego dokumentu     Drukuj 


Do góry